Özel Ahşap Mobilyalar

Palmiye Bahçe Mobilyaları

İnsanoğlu hayat mücadelesinin başlaması ile birlikte onların yaşam kalitelerini arttıracak belli başlı eşyalara ihtiyaç duydular. Bu temel ihtiyaçlardan birisi de mobilya oldu. Tarihin bir çok uygarlığında mobilya çeşitleri görülse de günümüze kadar ulaşan ilk mobilya örnekleri M.Ö (2700-1075) yılında Mısır da görülmüştür. Bu anlamda Mısır mobilya sanatında ön plana çıkmaktadır. İlk Mobilya örnekleri daha basit sadece amacını gerçekleştirmek için yapılmış olsa da daha sonra Orta Krallık zamanında  sanatın daha fazla ortaya çıktığı söylenebilir. Yeni Krallık dönemi artık tamamen sanatın esas alındığı bir kısımdır. Daha önce Eski Mısır zamanında görülmemiş olan dolap ve komodin yapılmaya başlanmıştır. Yapılan mobilyalar üzerine ve ayaklarına hayvan motifleri işleyip süslemişlerdir. Birçok medeniyeti kendinde barındıran Fırat ve Dicle Nehirleri arasında bulunan uygarlık Mezopotamya da ise mobilyalar daha fazla süsleme içermektedir. Ahşap malzemeden ziyade daha fazla metal aksesuarlar ile ilgilenmişlerdir. Anadolu da yapılan kazı çalışmalarının ardından ahşap mobilyalar bulunmuştur.

 Geçmişten bugüne mobilya insanlar için önemi büyük olmuştur. Günümüzde modern bir mobilya anlayışı hakimdir. Her ülkenin hatta her şehrin kendine özgü mobilya zevk ve tarzları değişmektedir. İnsanların nüfusları ve dolasıyla ihtiyaçları arttıkça mobilya da değişmek ve yenilenmek zorunda kaldı. Çünkü yaşama alanı genişleyen her yerde mobilya gereksinimi doğdu. Ev, iş yeri, hastaneler, Alışveriş Merkezleri ve hatta bahçeler de mobilya ihtiyacı gün geçtikçe artmaktadır. Bahçe mobilyaları fikri Antikçağ  zamanına kadar uzanır. Taş masa, taş oturma grupları çeşme ve heykeller bunların örnekleridir. İnsanoğlu doğası gereği doğaya karşı büyük ilgi ve hayranlık duymaktadır. Bu yüzden bahçe gibi mekanlar bizlere doğa da yaşama hissi uyandırır. Ahşap bahçe mobilyaları çeşitleri farklılık gösterir. Genelde ahşap malzeme kullanılır.

 Palmiye Ahşap Dekorasyon  olarak 1. sınıf malzeme ve hizmet ile çalışıyoruz. Ahşap bahçe mobilyalarının işlemelerini ve kurulumunu özenle gerçekleştiriyoruz. Sizlerin düşlediği bahçeyi ustalıkla dizayn ediyoruz. Ahşap malzemenin kalitesi ile özgün mobilyaları sanata dönüştürüyoruz. Mobilyalarımız da görse olduğu kadar kullanışlılık ve rahatlığı da esas alıyoruz. Sizlerin memnuniyeti bizim için çok önemlidir.